معرفی چوب درخت ساج

معرفی چوب درخت ساج

معرفی چوب درخت ساج

شناخت چوب ساج

معرفی چوب درخت ساج : یکی از بهترین منابع برای چوب با کیفیت بالا در کل جهان است. منشأ آن در جنوب و جنوب شرقی آسیا است. بیشتر در اندونزی ، تایلند ، میانمار و هند یافت می شود. مقایسه قیمت چوب های مختلف نشان می دهد چوب ساج یکی از گرانترین چوب ها است و بسیار محبوب است . فراتر از ظاهر زیبا ، هم از نظر ظرافت و هم از دوام بالایی برخوردار است. خرید مبلمان چوب ساج با کیفیت بالا سرمایه گذاری است که برای مدت طولانی می توان آن را حفظ کرد .

معرفی چوب درخت ساج

تاریخچه چوب ساج

دوام چوب ساج قرن ها قبل توسط قبایل بومی در جنوب شرقی آسیا کشف شده بود. آنها از آن برای ساخت خانه های قبیله ای ، ابزار ، مبلمان و حتی به عنوان دارو استفاده می کردند. ماهیگیری و ساخت کشتی استفاده از چوب برای کف و فریم های کشتی بهره می‌بردند .

در قرن هفدهم هلندی ها ، اندونزی را استعمار کردند. به سرعت فهمیدند که چوب ساج چوب بسیار خوبی برای ساخت کشتی است.

از آن زمان پس از استعمار اندونزیایی ، در اواسط قرن بیستم ، دولت تولید چوب ساج خود را بسیار جدی گرفت. مانند کشور های دیگر برای مدیریت و حمایت از ارزشمندترین منابع طبیعی کشور. کلیه جنگل های ساج توسط دولت کنترل می شود و هر درخت شکسته با یک درخت جدید جایگزین می شود. مقررات بسیار قوی برای برش ، فرآوری و صادرات چوب ساج وجود دارد.

چه چیزی TEAK را خاص ساخته است؟

چوب ساج یکی از گرانترین و در عین حال یکی از مرغوب ترین چوب های جهان است. دلیل این خصوصیات و کیفیت طبیعی آن است که آن را بسیار با ارزش می کند.

Teak دارای مقدار زیادی روغن طبیعی و لاستیک است که به طور مستقیم درون دانه های چوب قفل شده اند و باعث می شود بسیار قوی و بادوام شود.

از آنجا که چوب ساج نسبت به هر چوب دیگری دارای خواص طبیعی و مقاوم در برابر آب و هوا است. خشک کردن آن در حد رطوبت مناسب (۱۰٪) باعث می شود تا چوب ساج ضد آب باشد و از پوسیدگی محافظت شود . از این گذشته ، روغن ها و لاستیک آن را از آسیب سموم دفع آفات و قارچ ها محافظت می کنند. بنابراین چوب ساج برای محافظت دیگر نیازی به درمان اضافی ندارد.

اینها چوب ساج را به عنوان یک ماده عالی برای مبلمان فضای بیرونی و داخلی تبدیل می کند.

رنگ چوب ساج

در ابتدا این رنگ قهوه ای غنی و زیبا به رنگ قهوه ای با گذشت زمان به رنگ خاکستری زیبای پتینه محو می شود. که باعث می شود آن را از دیگر چوب های مورد استفاده در فضای باز مانند کاج یا سرو جدا کنید.

مبلمان ساخته شده از چوب ساج قوی است و مدت زمان طولانی آن را استفاده خواهید کرد . نیمکت های ساج قرن ها در پارک های بریتانیا وجود دارد که از کشتی های برچیده شده ساخته شده اند و این اثبات چوبی ماندگاری (چوب ساج) است. آنها برای مدت زمان طولانی طول عمر خواهند کرد و روزی ممکن است شما حتی بتوانید آنها را به فرزندان بزرگ خود بدهید.

درجه کیفی چوب ساج

چرا نوژان مبل فقط از کلاس A استفاده می کند؟

چوب ساج یک چوب سخت گرمسیری است که یک درخت آن ۴۰ سال برای رسیدن به بلوغ کامل و آماده برداشت نیاز دارد. این چوب در سه درجه کیفیت مختلف (A ، B و C) که بر اساس کیفیت ، سن و قسمت هایی که از سیاهه ها استفاده می شود ، قابل دستیابی است.

کیفیت های متفاوت چوب ساج

چوب ساج درجه یک بالاترین کیفیت ممکن است و به چوب گرفته شده از مرکز (قلب) یک تنه درخت کاملا بالغ اشاره دارد. این ماده از غلظت بالایی از روغن های طبیعی و لاستیک برخوردار است که نقش اساسی در مقاومت آن دارد. چوب درجه یک ساج بسیار یکنواخت از نظر رنگ ، پایان و استحکام فوق العاده با گره های کم و کمترین تغییر رنگ می باشد. این چوب درجه یک کاملاً مناسب برای محیط های شدید مانند صنعت دریایی و کف سازی قایق ها و همچنین مبلمان فضای باز و کف سازی مناسب است.

چوب ساج درجه B از قسمت بیرونی مرکز استفاده می شود و به چوب نابالغ معروف است. گره ها و تنوع رنگی بسیار بیشتری دارند و حاوی روغن بسیار کمی و لاستیک هستند. بنابراین قادر به تحمل و قرار گرفتن در معرض شرایط آب و هوایی شدید و بدون درمان محافظ نیست.

چوب چوب ساج درجه C نسبت به درجه A بسیار ارزان تر است اما فاقد تمام مزایایی است که ارائه می دهد. این فقط برای تولید مبلمان محلی مورد استفاده قرار می گیرد و طول عمر بسیار کمی دارد.

به همین دلیل ما در” نوژان مبل ” تنها بالاترین کیفیت ممکن را برای شما مشتری فراهم می کنیم تا مبلمان شما زیبایی و دوام خود را برای مدت طولانی حفظ کند.

 

با تشکر از شما که تا انتهای این مقاله با ما همراه بودید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *