بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

دکور اتاق نشیمن کوچک

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن : اتاق نشیمن مرکز خانه است و فعالیت‌های زیادی از قبیل تماشای تلوزیون، گفتگوهای خانوادگی، و پذیرایی از مهمانان در آنجا انجام می‌شود. از آنجا که همه روزه وقت زیادی را در اتاق نشیمن صرف می‌کنیم، تعجبی ندارد که همیشه به دنبال راهکارهایی برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن باشیم. در این پست از نوژان مبل نکاتی را برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن تقدیم حضورتان می‌کنیم. این کار واقعا دشوار نیست و با چند ترفند ساده می‌توانید فضایی دلباز در اتاق نشیمن بوجود آورید.

چگونه فضای خانه و اتاق را بزرگتر جلوه دهیم؟

از پوسترها و آینه‌ها استفاده کنید

برای اتاق نشمین با سقف کوتاه، خصوصا اگر به نور طبیعی دسترسی محدودی داشته باشد، باید کمی خلاق باشید. ترفند بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن برای چنین شرایطی، این است که در این اتاق یک نقطه کانونی پیدا کنید. بعد چند پوستر و تابلو با رنگ‌های جذاب و روشن تهیه کنید و در نقطه توجه یا همان کانونی اتاق نشیمن بگذارید.

در آخر یک آینه تمام قد را روبروی بزرگترین پنجره اتاق قرار دهید. با این کار، آیینه کار یک پنجره اضافی را انجام می‌دهد و نور دو برابر در اتاق جریان میابد که این خود باعث بزرگتر دیده شدن اتاق نشیمن منزلتان می‌شود.

 

از معماری خانه‌تان بهره بگیرید

اگر فکر می‌کنید که کوچک بودن اتاق نشیمن دست و پای شما را برای طراحی دکوراسیونی زیبا بسته است، اشتباه می‌کنید. همیشه سعی کنید از قابلیت‌های معماری خانه‌تان حداکثر بهره را ببرید. برای مثال می‌توان از گوشه‌ها و تورفتگی‌ها برای قرار دادن میزهای نیمه و یا میزهای کار استفاده کرد.

برای بزرگ نشان دادن اتاق نشیمن می‌توان از سقف استفاده کرد و با آویزان کردن لوستر، به عظمت اتاق افزود. به علاوه می‌توانید پنجره‌هایتان را با پرده‌های بلند و زیبا تزئیین کنید تا توجه‌ها به سمت پنجره و فضای بیرون جلب شود.

 

مبلمان را به صورتی هوشمندانه بچینید

یکی دیگر از راه‌های بزرگ نشان دادن خانه، انتخاب صحیح مبلمان برای منزل است. بزرگترین اشتباه در چیدمان اتاق نشیمن کوچک، این است که مبلمان بزرگ انتخاب کنید. مبلمان بزرگ فضای زیادی اشغال می‌کنند. سعی کنید مبل‌های کوچک و یا مبلمان کاربردی و چند منظوره مثل پاف را انتخاب کنید. این نوع مبلمان هم کوچک و شیک هستند و هم به آسانی می‌توان آن‌ها را در گوشه‌ها جای داد.

 

رنگ مناسبی انتخاب کنید

ترکیب رنگ بدون شک تاثیر بسزایی در بزرگتر نشان دادن فضای اتاق نشیمن دارد. بیشتر افراد به اشتباه تصور می‌کنند که رنگ‌های تند و گرم برای اتاق نشیمن کوچک مناسب است. ولی مناسب‌ترین گزینه، انتخاب رنگ‌های خنثی از قبیل طوسی، کرم، و عاجی است.

 

گوشه‌ها را پر کنید تا فضا بزرگتر نشان داده شود

پر کردن گوشه‌ها به بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک می‌کند. مبلمان L شکل هم گوشه‌ها را به خوبی پر می‌کند، و هم جای نشستن بیشتری دارد. بنابرین این احساس را القا می‌کند که اتاق نشمین به اندازه کافی بزرگ است. استفاده از مبلمان و وسایل گوشه‌دار نیز، به جای وسایل گرد و منحنی، در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک بزرگی می‌کند.

 

از سقف‌های بلند بهره بگیرید

سقف بلند یک مزیت فوق‌العاده برای اتاق نشیمن کوچک به حساب می‌آید. درست است که نمی‌توان در اتاق نشیمن کوچک، مبلمان بیشتری جای داد، ولی می‌توانید با اضافه کردن عناصر عمودی به دیوارها و سقف، توجه را به سقف و ارتفاع اتاق معطوف کنید. برای مثال، می‌توانید از لامپ‌های بلند، تابلو‌های عمودی، و مجسمه‌های بلند و ایستاده بهره گرفته و اتاق کوچک خود را بزرگتر جلوه دهید.

پنجره های بزرگ

اگر پنجره‌های بزرگ دارید که چه بهتر! ولی اگر نور طبیعی کافی در اختیار ندارید، از سطوح و وسایل شفاف استفاده کنید. پرده‌های ضخیم زیبا هستند ولی فضا را دلگیر می‌کنند. در عوض از پرده‌های سبک حریری استفاده کنید که نور را به داخل راه می‌دهند. نورپردازی با لامپ‌های هالوژن و لوستر، آباژورهای ایستاده کنار مبلی و معمولی و دیگر لامپ‌ها، می‌تواند در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن به شما کمک کند.

توجه‌ها را به شومینه جلب کنید

شومینه را می‌توان به عنوان نقطه تمرکزی یا همان نقطه کانونی اتاق نشیمن استفاده کرد. می‌توانید دور آن جمع شوید و لحظات خوبی را سپری کنید. فقط باید دور شومینه را با مبلمان و عناصر راحتی پر کنید. رویش شمع‌دانی و گلدان بگذارید و بالایش تابلو آویزان کنید.

حذف مبل سه نفره، روشی برای بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن

مبلمان بزرگ فضای زیادی را اشغال می‌کند. در عوض مبل‌های تک نفره فضا را بسیار زیبا و دلنشین می‌کنند. به علاوه می‌توانید با کمی وسیله، پایین پنجره را به یک مبل راحتی چند نفره تبدیل کنید.

اتاق‌های نشیمن کوچک

اتاق‌های نشیمن کوچک، اغلب جزئی از خانه‌های بسیار کوچک هستند که اجازه چیدمان‌های شلوغ و با شکوه را به صاحبان خانه نمی‌دهند. در چنین خانه‌هایی باید از وسیله‌هایی استفاده کنید که کارایی بسیار زیادی دارند. مثل گنجه‌ها و باکس‌ها. می‌توانید به جای میز وسط مبلمان، یک گنجه با ابعاد یک میز بگذارید و سرویس پذیرایی را درونش نگهداری کنید. یا از مبلمانی استفاده کنید که دارای کشو و کمد‌های مخفی هستند.

از گل و گیاه و رنگ سبز استفاده کنید

استفاده از گل و گیاه در دکوراسیون خانه باعث می‌شود افراد تصور کنند که فضا خیلی باز است. تعداد اندکی گل و گیاه در گوشه‌های اتاق نشیمن یا پشت مبل‌های بزرگ قرار دهید. این کار در بزرگ تر نشان دادن اتاق نشیمن کمک شایانی می‌کند.

محور عمودی، ترفند بزرگ نشان دادن اتاق نشیمن

از محور عمودی اتاق نشیمن بهره بگیرید و توجه‌ها را به سمت سقف اتاق جلب کنید. می‌توانید این کار را با استفاده از وسایل عمودی مثل آباژور‌ها، تابلوهای عمودی و حتی درب و پنجره‌ها انجام دهید. گل و گیاه‌های بلند نیز در بزرگتر نشان دادن اتاق نشیمن کمک می‌کنند. در حقیقت، هر شی عمودی را می‌توان برای این منظور به کار گرفت.

از سطوح و اشیای شفاف استفاده کنید

سطوح شفاف بسیار آسیب پذیرند، اما اگر در نگهداری از آن‌ها دقت کافی داشته باشید، این اشیا و سطوح می‌توانند در بزرگتر نشان دادن فضای خانه و اتاق نشیمن کمک بزرگی به شما کنند. میز شیشه‌ای و پارتیشن‌های شیشه‌ای شفاف، باعث می‌شوند که چشم فریب بخورد و تصور کند که مرزهای اتاق نشیمن فراتر از چیزی هستند که باید باشد.

 

استفاده از مبل لاوست ایرانی

در اتاق نشیمن کوچک، بهتر است که مبلمان در وسط فضا قرار گیرد. برای اینکه یک محیط نشیمن دلچسب ایجاد کنید، می‌توانید از مبلمان کوچک و بدون پشتی بهره بگیرید. با این کار فضای بیشتری فراهم می‌شود تا مهمان‌ها بتوانند روی آن بنشینند و حسی مدرن در خانه ایجاد می‌شود. به علاوه مبلمان بدون پشتی در فضا‌های بزرگ بسیار کار آمد هستند و می‌توان بوسیله آنها دو فضای مبلمان مختلف را از هم جدا کرد. در تصویر زیر نمونه‌ای مبل بدون پشتی را مشاهده می‌کنید.

امیدواریم به شما در چیدمان اتاق نشیمن کوچک و دوست داشتنی‌‌تان کمک کرده باشیم. شما از چه ترفندها و روش‌هایی برای بزرگتر نشان داده شدن اتاق‌هایتان استفاده می‌کنید؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *