مشخصات مبل راحتی خوب

کلاف خام چوب روسی

مشخصات مبل راحتی خوب

مشخصات مبل راحتی : خوب در صورتی که قصد خرید مبل را برای دکوراسیون خانه خود دارید. و در بین انواع مدلهای مبلمان منزل، مبلمان راحتی را انتخاب کرده اید. حتما باید مشخصات مبل راحتی خوب را بدانید و سپس اقدام به انتخاب و خرید مبل مورد نظر خود نمایید. تنوع مدلهای مبل راحتی که توسط تولیدیها و شرکتهای مختلف به بازار عرضه می شود. آنقدر بالا رفته است که مشتریان اول باید نیاز خود را برای انتخاب مبل راحتی  بدانند. بعد از آن ویژگی های یک مبل راحتی خوب را بدانند که چیست. پاسخ به این دو مورد می تواند بهترین انتخاب را برای شما رقم بزند.

پرسش و پاسخ

ما سوالی از مشتریان خود پرسیدیم در مورد اینکه مشخصات مبل راحتی خوب چیست. مهمترین فاکتور برای شما که یک مبل راحتی را خوب بدانید چیست. در این مورد با پاسخ های جالبی روبرو شدیم. که مهمترین آنها یک مبل راحتی خوشگل یا یک مبل راحتی خوشرنگ و یا یک مبل راحتی خوش نشین را از مشخصه های اصلی مبل راحتی خوب می دانستند. البته که ظاهر و نشیمن مهم است. اما فاکتورهای فنی که نشان از رعایت استانداردهای ساخت مبل دارد نیز می تواند بسیار مهم و حیاتی باشد.

مبل چستر
مبل چستر

مشخصات مبل

در صورتی که با مشخصات مبل راحتی خوب اقدام به خرید کرده باشید. می توانید یک فضای گرم و صمیمی در خانه حاکم کنید. و حس و حالی که در منزل می باشد را جلا بخشید و به خانه رنگی نو ارائه کنید. توجه داشته باشید که در زمان خرید باید ریز بین بوده و وسواس زیادی را به خرج دهید. تا توانسته باشید با مشخصات مبل راحتی خوب یک دکوراسیون زیبا ر داشته باشید.

مبل راحتی
مبل راحتی

مبل راحتی خوب با چهارچوب محکم و مقاوم 

اینکه مدت دوام و حفظ شکل ظاهری یک مبل راحتی چه مقدار خواهد بود. و اینکه یک مبل راحتی تا چند سال برای شما عمر خواهد کرد. تاحد زیادی بستگی به اسکلت آن دارد. یک مبل راحتی با کیفیت همیشه یک اسکلت محکم و با مقاومت بالا دارد. بهترین اسکلت ها از چوب های راش، گردو، افرا، چنار، بلوط و چوب روسی است. که در کوره خشک شده اند. فرایند خشک کنی در کوره همه رطوبت موجود در چوب را حذف می کند و باعث می شود. که چوب شکل و ابعاد خود را در طول زمان حفظ کند.

تهیه کلاف

در تهیه اسکلت های با کیفیت، چسب زنی، پیچ یا میخ زنی اهمیت بالایی خواهند داشت. گوشه های اسکلت مبل با اضافه کردن لقمه های چوبی پرکننده. جهت افزایش نقش حمایتی و افزایش مقاومت تقویت می شوند. در کاناپه های دونفره و سه نفره راحتی از پایه های اضافی در کمر کاناپه باید استفاده شود. اینکار باعث جلوگیری از فشارها به کمر و وسط کاناپه می شود. و از شکستگی های احتمالی جلوگیری می شود. بسیار دیده می شود که در ساخت مبل راحتی تمام نکات رعایت شده. ولی عدم استفاده از پایه در وسط کاناپه باعث شکستگی آن شده است.

کلاف خام
کلاف خام

استفاده از MDF و نئوپان در کلاف

خیلی از کارگاه های ساخت مبل از تخته های نئوپان یا ام دی اف برای ساخت بافت اصلی مبل استفاده می کنند. که این چوب ها یا بهتر است بگویم خرده چوبهای به هم چسپیده شده کیفیت پایینی دارند. و با هر فشاری شکسته خواهند شد. اگر می خواهید مبل راحتی که چهارچوب آن از جنس تخته چندلا است را خریداری کنید. حتما از اینکه تعداد لایه های آن از ۱۱ تا ۱۳ لایه کمتر نباشد اطمینان حاصل کنید.

استفاده از چوب سفید در کلاف

استفاده از چوب سفید در کلاف مبلمان توصیه نمی شود. با بالا رفتن قیمت چوبهای مرغوب مانند راش، بسیاری از تولیدکنندگان مبل راحتی به سراغ ارزان ترین و نامرغوب ترین چوب یعنی چوب سفید رفته اند. تا بتوانند قیمت تمام شده کار را پایین بیاورند. اینکار عمر کلاف و در نتیجه مبلمان را به شدت کاهش می دهد. این مساله برای کسانی که مستاجر هستند. و نیاز به جابجایی مبلمان خود دارند حادتر خواهد بود.

کلاف خام چوب روسی
کلاف خام چوب روسی

تست کلاف

نکته مهم : برای تست استحکام چهارچوب یا کلاف، یکی از پایه‌های جلویی مبل را به آرامی از روی سطح زمین بلند کنید. هنگامی که ارتفاع پایه به حدود ۱۵ سانتی‌متر رسیده باشد. پایه جلویی دیگر نیز باید از زمین جدا شود. در پایه های بغلی نیز اگر شما یکی از پایه ها را از روی زمین بلند کنید. و پایه دیگری هم باید به موازات آن بلند شود. با این دو تست می توان فهمید که کلاف مبل استحکام قابل قبولی دارد.

 

جنس تشک یا کفی مبل راحتی

اگر می خواهید مبل راحتی شما زیاد عمر کند و ظاهرش هم تغییر نکند. سعی کنید مبلی بخرید که تشک یا کفه آن از جنس اسفنج یورولوکس باشد. کفی مبل راحتی بعد از کلاف مهمترین قسمت محسوب می شود. امروزه تمام فروشنده ها و تولید کننده ها مدعی هستند که از اسفنج یورولوکس در کفی مبل راحتی استفاده کرده اند. اسفنج یورولوکس در مقایسه با اسفنج یا فوم گرم از تراکم بالاتر و خاصیت ارتجاعی بیشتری برخوردار بوده. و باعث می شود بلافاصله بعد از آنکه از روی آن بلند شدید به حالت اولیه خود بازگردد.

مبل تخت دار
مبل تخت دار

جنس پشتی و دسته مبل راحتی

استفاده از اسفنج های با تراکم مختلف در جاهای مختلف مبل بجز کف مرسوم است. البته اگر در کف مبل راحتی بجای فوم سرد از اسفنج ۳۵ کیلویی ویژه که مرغوب ترین نوع اسفنج است هم استفاده شود مطلوب است. استفاده از اسفنج های با تراک پایین مانند ۱۵ یا ۱۷ یا ۲۰ کیلویی در پشت بیرون و بیرون دسته ها مانعی ندارد. چون فشاری بر آنها وارد نمی شود. اما برای پشت داخل و روی دسته ها حتما باید از اسفنج های با تراکم بالای ۲۵ کیلویی و از نوع ویژه استفاده شود. اسفنج های ۲۵ کیلویی، ۳۰ کیلویی و ۳۵ کیلویی از نوع ویژه بهترین اسفنج برای مبل راحتی هستند.

تک نفره چستر
تک نفره چستر

تکیه گاه مبل راحتی استاندارد

تکیه گاه پشتی یکی از مولفه های مهم در تعیین کیفیت مبل راحتی می باشد. یک اسکلت محکم لنگر خوبی برای تکیه گاه پشتی فراهم می کند. شما باید همیشه قبل از خرید مبل راحتی کیفیت تکیه گاه پشتی را با نشستن روی آن بررسی کنید.

تست تکیه گاه

پشت مبل نباید خم شود و باید راحتی مناسبی در قسمت پشتی و نشیمن برایتان فراهم کند. سیستم فنری هشت طرفه یکی از بهترین سیستم های حمایت کننده در مبل راحتی می باشد. صنعتگر ها فنر را با نخی محکم با فنر پیچی کناری متصل می کند. هر فنر از جلو به عقب و کناره به کناره توسط نخ عبور کرده و سپس به طور مورب در یک جهت با رعایت ایمنی کامل فنرها را به هم وصل می کند.

ارتفاع داخلی تکیه گاه

ارتفاع داخلی تکیه گاه که در واقع فاصله نشیمن مبل تا بالای تکیه گاه است. می تواند تاثیر زیادی بر احساس راحتی از نشستن روی مبل داشته باشد. به همین دلیل باید این نکته را مد نظر قرار داد که استفاده شما از مبلمان در چه اندازه است. مبل با تکیه گاه بلند یعنی ارتفاع داخلی بیش از ۵۰ سانتیمتر به مکانی برای استراحت و قرار دادن سر بر روی آن زمانی که روی مبل نشسته اید، تبدیل می شود. این نکته در فردی که برای تماشای تلویزیون به دنبال راحتی بیشتری است، مزیت محسوب می شود.

مبل چستر
ارتفاع داخلی تکیه گاه

جنس پارچه مبل راحتی

توجه کنید که مقاومت بالای پارچه هم اهمیت زیادی دارد. حتما از فروشنده در مورد آن سؤال کرده و ضمانت بخواهید. پارچه های کتان مقاومت بالایی در برابر سایش، نخ کش شدن و تغییر رنگ در مقابل نور دارند اما زود چرک را به خود جذب می کنند.

پارچه های جدید ایرانی و چینی که از جنس میکروفیبر مصنوعی هستند می توانند. بهترین گزینه برای مبل راحتی باشند این پارچه ها می‌توانند در برابر لکه بسیار مقاوم و مناسب عمل کنند. تنوع رنگی بالایی و قیمت مناسبی هم دارند.

پارچه مبل
پارچه مبل

چند نکته در مورد ویژگی های مبل راحتی خوب

– برای اینکه مبل خریداری شده شما دارای مشخصات مبل راحتی خوب باشد. مبل باید بتواند به صورت کامل شانه های شما را به همراه بخشی از گردن حفاظت نماید.

– برای اینکه قسمت پشتی مبل شما به خوبی طراحی شده باشد. باید در آن یک میله استاندارد قرار داده شده باشد که گودی کمر به خوبی پوشش داده شود.

– برای مبل های چرمی باید سطح آن ناصاف باشد. این سطح ناصاف باعث می شود که در آن بدن عرق نکرده و به راحتی ساعت های طولانی را بر روی مبل بنشینید.

– برای اینکه پاهای شما در زمان نشستن بر روی مبل خم یا کشیده نشود باید ارتفاع مبل به صورت استاندارد باشد.

نوع چیدمان
نوع چیدمان

وزن و راحتی

– همانطور که گفته شد باید نرمی به کار رفته شده در مبل نه خیلی سفت و یا نه خیلی نرم باشد. زیر اگر این نرمی به صورت استاندارد نباشد می تواند در درازمدت به بدن شما آسیب رسانده شود.

– توجه داشته باشید از دیگر مشخصات مبل راحتی خوب وزن سبک آن می باشد. زیرا مبل ها را باید شما بتوانید به آسانی جابجا کنید و در زمان جا به جایی مبل هم هم به خود آسیب نرسانده باشید. البته اگر وزن مبل بصورت غیر معمول سبک باشد نشان از بی کیفیت بودن و استفاده از مصالح نامرغوب در آن است. چوب سفید و اسفنج های با تراکم پایین مثل ۱۵ کیلویی باعث وزن بسیار سبک مبل می شوند.

ست راحتی
ست راحتی

انواع مبل برای خرید و انتخاب

در ادامه مشخصات مبل راحتی خوب باید گفت. همانطور که می دانید در بازار مبل انواع طرح های و همچنین انواع مبل ها وجود دارد. که می توان به مبل های استیل، سلطنتی، کلاسیک، نیم استیل و راحتی اشاره داشت. دسته بندی مبل های راحتی به صورت شانو، ال یو و ال می باشد.

ناگفته نماند سنگینی چوب مبل های استیل دلیل بر بهتر بودن نیست. مبل های راحتی با اینکه از سبکی بالاتری برخوردار می باشند، از کیفیت چوب بهترین که از مقاومت بالایی نیز برخوردار می باشد هستند.

مبل راحتی
مبل راحتی

امیدواریم این مقاله که درباره خصوصیات یک مبل راحتی خوب بود. برای شما مناسب بوده و در انتخاب یک مبل راحتی خوب به شما کمک زیادی را کرده باشد. توجه داشته باشید با انتخاب کردن یک مبل راحتی خوب هم به سلامت خود کمک کرده اید و هم زیبایی خانه خود را تضمین کرده و یک فضای صمیمانه و عالی را به وجود آورده اید پس برای وقت و حوصله بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *