مبل ال یا معمولی

مبل ال یا معمولی

مبل ال یا معمولی

مبل ال یا معمولی : یکی از سوالات گیج کننده‌ای است که ممکن است هنگام خرید مبل پیش می آید. که با توجه به نقش تعیین کننده مبل در دکوراسیون. بهتر است قبل از انتخاب و خرید مبل به آن پاسخ داده شود. با این که پاسخ به این سوال بیشتر سلیقه‌ای است. و هر کسی باید با توجه به سلیقه خود نوع مبلمان مناسب برای منزلش را انتخاب کند. اما عواملی مانند نوع خانه و فضای آن نیز در این تصمیم بی تاثیر نیست. در این مطلب از نوژان مبل سعی کرده‌ایم که به این سوال پاسخ دهیم. با ما همراه باشید.

استفاده از مبل بخش بندی شده (Sectional) در خانه

مبل ال گونه‌ای از مبل‌هایی است. که اصطلاحا به آن‌ها مبل‌های بخش بندی شده یا مبل‌های بخش بخش گفته می‌شود. این نوع مبلمان کاربرد زیادی در چیدمان خانه‌هایی با فضاهای بزرگ دارند.

مبل‌های بخش بندی معمولا به چهار نوع تقسیم می‌شوند. که برای پاسخ به سوال مبل ال یا معمولی بهتر است با این چهار نوع مبلمان و نحوه چیدمان آن‌ها آشنا شویم. البته این چهار نوع جزء معروف‌ترین مبل‌های بخش بندی هستند. و ممکن است انواع دیگری نیز وجود داشته باشد. چرا که به راحتی می‌توان این نوع مبل‌ها را با توجه به فضا و سلیقه شخصی در منزل قرار داد و نحوه چیدمانشان را عوض کرد.

مبل ال یا معمولی

مبل بخش بندی با صندلی کشیده

این نوع مبل که اصطلاحا به آن Chaise Sectionals گفته می‌شود. در نگاه اول شاید شبیه به مبل ال باشد. اما تفاوت اصلی آن با مبل ال، انتهای کشیده شده آن است. که به شما اجازه می‌دهد که به راحتی پاهای خود را روی آن دراز کنید. انتهای این نوع مبل می‌تواند با توجه به فضای منزلتان، در سمت راست و یا چپ قرار بگیرد.

 

مبل ال یا معمولی

مبل ال شکل – L Shaped

مبل ال معمولا به این شکل است که از پنج تکه تشکیل شده است. در هر یک از بخش‌های مبل دو تکه قرار داشته و یک تکه نیز این دو بخش را به یکدیگر متصل می‌کند.

مبل ال یا معمولی

مبل یو شکل – U Shaped

مبل یو شکل به دلیل شباهت چیدمانش به حرف U با این نام خوانده می‌شود. این نوع مبلمان فضای زیادی برای نشستن ارائه می‌دهد. برای خانواده‌های بزرگ و دورهمی‌های خانوادگی و فامیلی می‌تواند بسیار مناسب باشد. چرا که با نشستن بر روی مبلمان یو شکل، اکثر افراد روبروی هم قرار می‌گیرند. و این امر صمیمیت دور همی خانوادگی را افزایش می‌دهد. در مبلمان یو شکل معمولا یک بخش مرکزی وجود داشته و دو طرف آن نیز اندازه‌های مسای دارند.

مبل ال یا معمولی

مبل بخش بندی گودالی

مبل گودالی (Pit Sectionals) به دلیل فضای خالی که در وسط آن وجود دارد با این نام خوانده می‌شود. این نوع مبلمان را شاید بتوان نوعی تختخواب قابل تنظیم دانست. چرا که با کمی جابجایی می‌توان آن را تبدیل به تختخوابی راحت کرد. از طرفی چیدمان مبل به این شکل فضایی حتی صمیمی‌تر از مبلمان یو شکل را بوجود می‌آورد. چرا که نزدیکی که بین افراد در این نوع مبلمان وجود دارد را در انواع مبلمان دیگر نمی‌توان یافت. در مبلمان گودالی از تعداد زیادی کوسن نیز برای راحتی افراد استفاده می‌شود.

مبل ال یا معمولی

مبلمان معمولی در برابر مبل‌های ال شکل

مبل‌های معمولی بر خلاف مبلمان ال شکل و سایر مبل‌های بخش بندی شده، قابلیت تنظیم و تغییر چندانی ندارند. البته شاید بتوان مبل‌های ال شکل و بخش بندی شده را از نظر چیدمان تغییر داد. اما بایستی توجه کرد که این نوع مبلمان نسبت به مبل‌های معمولی فضای بیشتری نیز نیاز دارند. به همین دلیل نیز اغلب گفته می‌شود که برای خانه های کوچک مبل معمولی نسبت به مبل ال بهتر است و همان طور که در ابتدا نیز اشاره کردیم، مبل ال و سایر مبل‌های بخش بندی شده برای فضاهای بزرگتر مناسب هستند.

چیدمان مبل

در صورتی که علاقه دارید از مبلمان معمولی به جای مبلمان ال شکل استفاده کنید. اما در عین حال قصد دارید که منزل خود را بخش بندی کنید. می‌توانید با استفاده از دو مبل معمولی این کار را انجام دهید. با این کار هم می‌توانید محل نشستن افراد در خانه را جدا کنید و علاوه بر آن نیز مکانی برای گفتگوی افراد بوجود می‌آورید. در این صورت بهتر است دو مبل را روبروی هم قرار دهید تا فضایی صمیمانه برای گفتگو و دورهمی افراد خانواده و میهمانان بوجود آورید.

مبل ال یا معمولی

نتیجه‌گیری: مبل ال یا معمولی ؟ کدام بهتر است؟

برای پاسخ به این سوال و نتیجه‌گیری در این باره که کدام نوع از این مبمان برای منزلتان بهتر است. بایستی بگوییم که مهم‌ترین عامل سلیقه شخصی شماست. اما باید به فضای خانه و بزرگی آن نیز توجه کنید و همچنین بدانید که چه نوع دکوراسیون و چیدمانی برای منزل خود می‌خواهید.

اگر منزل بزرگی داشته و علاقه به مبل ال دارید، می‌توانید از این نوع مبلمان در منزل خود استفاده کرده و آن را به قسمت‌های مختلف بخش بندی کنید. اما اگر منزلتان نسبتا کوچک است، علاوه بر توجه به نکات مهم برای چیدمان اتاق‌های کوچک، بهتر است که از مبل ال شکل استفاده نکنید و همان طور که اشاره کردیم، با استفاده از دو مبل معمولی راحتی فضایی صمیمانه و خودمانی را برای میهمانی‌ها و دورهمی‌های خانوادگی خود بوجود آورید.

مبل ال یا معمولی

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *