مبلمان کلاسیک را بهتر بشناسید : در صورتی که شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که بارها اسم مبل کلاسیک را شنیده اید اما اطلاعات دقیقی در مورد آن ندارید پیشنهاد می کنیم که مقاله پیش رو را با دقت مطالعه کنید. در این مقاله به بررسی تعریف مبل های کلاسیک و ویژگی های این مبلمان و همچنین جنس آنها و تناسب با فضای محیط و چیدمان آن و مقایسه با سایر مبلمان می پردازیم.

مبل سلطنتی طلایی سفید پارچه ای چرم میز جلو مبلی سلطنتی سفید

مبل سلطنتی کلاسیک استیل چرم آبی طلایی میز جلومبلی طلایی

مبلمان کلاسیک را بهتر بشناسید

برای اینکه درک مناسبی از این نوع مبل داشته باشیم بهتر است آن را به خوبی بشناسیم. از کلمه ی کلاسیک اول در زمینه ادبیات و هنر استفاده شد. آثار کلاسیک به آن هایی گفته می شود که در ارتباط با سنت‌های قدیمی که با زندگی در زمان حال هماهنگ می شود و متناسب با شرایط حال است.

واژه کلاسیک

هنگامی که از واژه کلاسیک استفاده میکنیم چیزی که به ذهن خیلی از افراد می‌رسد قدیمی بودن ثبت شد دکوراسیون است اما باید توجه کنیم که طرح های کلاسی هیچ وقت قدیمی نیستند. این سبکها برگرفته از ریشه هنرهای اصیل می باشد. به طور مثال فرش ایرانی یکی از سبک های کلاسیک است. که هیچ وقت قدیمی نمی شود و همیشه جذابیت خودش را دارد. نقش های موجود در این فرش ها ریشه در هویت و فرهنگ ایران دارد.

مبلمان کلاسیک

مبلمان کلاسیک هم با طراحی سنتی و با الهام از تاریخ سبک جذاب و زیبایی را برای این نوع از مبلمان در نظر گرفته است. که باعث شده است که این مبلمان هویت مشخص خودش را داشته باشد. مثل آلمانی، فرانسوی و یا ایتالیایی.

این مبلمان بر روی خطوط و فضاهای منحنی تاکید زیادی دارد. مبلمان کلاسیک ریزه‌کاری‌ها پیچیدگی‌های خیلی ظریف و دقیقی دارد. که طراحی خاص خودش را می‌طلبد. که باعث می‌شود که این سبک از سبک های محبوب در بین بیشتر مردم و همچنین خانواده های ایرانی باشد. مبلمان کلاسیک ریشه در کشورهای اروپایی دارد. اولین طراح آنان اروپایی‌ها بودند. ولی بیشتر در کشورهای شرقی و غربی و خاورمیانه می توان معماری و دکوراسیون های جذاب این نوع مبلمان را یافت.

مبل سلطنتی برنز گلدار بنفش میزجلو مبلی سلطنتی طلایی

مبل سلطنتی کلاسیک استیل قهوه ای کرمی پارچه گلدار میز جلومبیل چوبی شیشه ای

ویژگی‌ها و خصوصیات مبلمان کلاسیک

ظرافت مبلمان کلاسیک

مبل های کلاسیک جزو ظریف ترین انواع مبلمان است. که منظور از ظریف بودن، ضعیف بودن و شکننده بودن جنس مبلمان نیست. بلکه ظرافت و هنری است که در طراحی این آزمون به کار گرفته می شود. به طور مثال فرم کلی بدنه، رنگ و پوشش مبلمان و همچنین نقش های پارچه ها که در سرویس مبل کلاسیک استفاده می شود باید با دقت انتخاب شود و هماهنگی و هارمونی این سبک را حفظ کند. از برجسته‌ترین ویژگی‌های مبلمان کلاسیک هم همین ظرافتی است، که در طراحی و نقش نگار این مجموعه به کار رفته است.

میب سلطنتی استیل کلاسیک ۲۰۱۹ کرمی مشکی گلدار راحتی میز جلومبلی چوبی آباژور رومیزی

مبل ال سلطنتی استیل کلاسیک کرمی چوب سفید دکوراسیون سنتی لاکچری شیک

استفاده از چوب در مبلمان کلاسیک

برای طراحی مبل های کلاسیک: حفظ چوب این مبلمان که به عنوان بخشی از طبیعت برای انتقال حس و حال زندگی به زندگی افراد است و بسیار با اهمیت است. علت آرام بخش بودن مبل های کلاسیک گرمایی هست که از چوب این نوع مبلمان نشأت می‌گیرد. همچنین نقش و نگارهای زیبایی که روی آن به صورت منبت ایجاد می شود باعث به وجود آمدن یک فضای جذاب و زیبا و متنوع در منزل می شود.

منبت کاری مبلمان کلاسیک

برای منبت کاری مبل های کلاسیک: اصولاً از پشتی های بلند که تاج های تراشیده و منبت کاری شده دارد استفاده می شود. قسمت های کنده کاری شده مبل های کلاسیک و همچنین استفاده از تشکچه های با پارچه های سنگین و مخمل از ویژگی‌های برجسته مبل های کلاسیک است.

مبل سلطنتی کلاسیک آبی صورتی سفید میز جلومبلی سلطنتی

مبل استیل کلاسیک چوبی قهوه ای پارچه ای آبی طرحدار کاغذ دیواری پذیرایی

کیفیت بالای مبلمان کلاسیک

بالا بودن کیفیت مبل های کلاسیک از برجسته‌ترین ویژگی‌های این نوع مبلمان است. که باعث می شود مدت زمان زیادی بتوان از آنها استفاده کرد. هنگامی که هزینه زیادی را برای این مبلمان می‌پردازیم خیالمان از بابت مدت دوامی که این مبلمان دارند راحت است. اگر بتوانیم به خوبی از آنها مراقبت و نگهداری کنیم می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد. کیفیت بالایی که مبلمان کلاسیک دارد به خاطر چوبی است که در این مبلمان استفاده شده است.

مبل کلاسیک به علت کیفیت بالا از مبل راحتی گرانتر است. اگر نگران سبک دکوراسیون هستید باید بگوییم که مبل های کلاسیک با سبک مدرن به تازگی طراحی شدند که می تواند پاسخگوی نیازهای افراد باشند.

مبل سلطنتی کلاسیک خاص طلایی بنفش سورمه ای آبی

مبل سلطنتی استیل کلاسیک قهوه ای کرم چرمی پارچه ای طرحدار رنگ پرده لوستر میز جلومبلی چوبی

جنس مبل کلاسیک

استفاده از طرح های مختلف منبت و چوب مرغوب در این نوع مبل الزامی است. چوب های این نوع مبلمان شامل گردو، چنار، توسکا و یا راش و حتی چوب مصنوعی است. که هم قابل طرح‌پذیری و منبت‌کاری مبلمان را دارد و هم موجب دوام و ماندگار آن ها می شود.

پارچه ای که در مبلمان کلاسیک به کار رفته است باید با دقت انتخاب شود. هماهنگی زیادی با دکوراسیون داشته باشد. نشیمن راحت مبل کلاسیک بیشتر از جنس فوم سرد است. به این علت است که این مبلمان عمر زیادی دارند.

چیدمان مبل کلاسیک در منزل

این نوع از مبلمان باید بر اساس فضا و دکوراسیون انتخاب شود. مبلمان کلاسیک سبک رسمی دارند و باید در جاهای بزرگ که سبک سنتی دارد از این مبلمان استفاده شود. استفاده از فرش های سنتی و آباژورهای چوبی میتواند زیبایی دوچندانی به محیط دهد. پرده‌ها و اکسسوری‌های خاص تزیینی هم باعث جذابیت بیشتر این دکوراسیون می شود.

مبل سلطنتی استیل کلاسیک سفید کرم آبی طرحدار آباژور پذیرایی ایستاده لوستر

مبل سلطنتی کلاسیک چرمی طلایی

ست مبلمان کلاسیک چند نفره است؟

برای مبلمان کلاسیک و تعداد آن قانون خاصی وجود ندارد. اما معمولا در ست کامل تعداد هفت نفر در نظر گرفته می شود که غالبا از یک سه نفره، یک دو نفره و دو عدد تک نفره تشکیل شده است. که همراه با میزهای جلو مبلی عسلی و کوسن‌های زیبا عرضه می‌شود. اما بعضی از تولید کننده ها نسبت به طرح از یک سه نفره و چهار عدد تک نفره استفاده می کنند. که حتی یکی از تفاوت‌های مبل کلاسیک با مبل استیل هم همین است. که مبلمان استیل اغلب به صورت ست نه نفره به فروش می‌رسد.

مبل سلطنتی طلایی توسی سفید میز جلومبلی سلطنتی طلایی

مبل کلاسیک سلطنتی استیل مخمل قرمز طلایی طرحدار راه راه

قیمت مبل کلاسیک

قیمت و هزینه ای که بابت این نوع مبلمان پرداخت می کنید به کیفیت محصول و جنس آن بستگی دارد.

به امید اینکه ذره ای به دانش شما عزیزان اضافه کرده باشیم.