انواع رنگها در صنعت مبل

رنگ مناسب مبلمان

انواع رنگها در صنعت مبل

انواع رنگها در صنعت مبل را می خواهیم به شما معرفی کنیم. و شما را با انواع رنگهایی که در صنعت مبلمان کاربرد دارد آشنا کنیم تا بهتر بتوانید رنگ مبلمان خود را انتخاب کنید .

مبلمان یکی از تاثیرگذارترین اجزا در دکوراسیون منزل است. به همین دلیل باید در انتخاب رنگ چوب و همچنین پارچه مبلمان دقت کافی داشته باشید.

فندقی رقیق
فندقی رقیق

 

چرا رنگ مبل در خانه مهم است؟

رنگ های چوب مبلمان بسیار متفاوت بوده و بستگی به سلیقه مشتری دارد. در منازلی که فضای کلاسیک دارد. باید از مبلمان کلاسیک که چوب و رنگ بیشتری دارد استفاده کرد. اما در منازل ساده باید از مبلمان راحتی با چوب و رنگ کمتراستفاده کرد.

تغییر رنگ چوب مبل استیل و کلاسیک

رنگ پوششی
رنگ پوششی

مبلمان استیل از دسته مبلمان در بخش مبلمان منبتی است. که حتما شما در بیشتر خانه ها این نوع مبلمان را دیده باشید.

برای تغییر رنگ چوب مبلمان اولین گزینه این است. که آیا شما می خواهید رنگ چوب را کامل تغییر دهید. یا اینکه فقط ترمیم و جلا به آن دهید در ادامه برای شما توضیحاتی داده می شود.

تغییر رنگ چوب در خانه

اگر نیاز به تغییر کامل رنگ نباشد. می توانید با قلم موهای نقاشی که بیشتر برای خدمات رنگ کاری و لکه گیری استفاده می شود. شما نیز استفاده کنید و نیازی به دستگاه پمپ باد نمی باشد.

این قلم موها برای لکه گیری های ظریف و کوچک مناسب است. اما اگر قصد تغییر رنگ کامل  را دارید. بهتر است با یک نقاش که در زمینه مبلمان فعالیت دارد مشورت کنید . مثال برای تغییر رنگ به سفید حتما باید به رنگ کاری در بیرون از منزل مبلمان خود را انتقال دهید. اما برای رنگ ها و پتینه کاری نیازی به بیرون رفتن مبل از منزل نیست. با شرکتهای خدماتی که در منزل تعمیرات مبلمان انجام می دهند می توانید مشورت کنید.

رنگ ایستاده
رنگ ایستاده

براق و مات بودن رنگ چوب

براق و مات بودن رنگ چوب سلیقه ای است. شما به انتخاب خود میتوانید به شرکتی که مبلمان خود را سفارش داده اید این خواسته را داشته باشید که رنگ مبلمان مات یا براق شود.

به یاد داشته باشید که هیچ رنگی مانند خود رنگ چوب زیبا و طبیعی نیست. یکی از بهترین رنگ های هست که همیشه ماندگار و زیبا است.

برای براق کردن چوب مبلمان می توان از روغن جلا استفاده کرد و یا نوعی مواد به نام پلی استر است که علاوه بر براق یا مات کردن چوب پوششی برای مقاوم کردن در برابر ضربه می باشد.

انواع رنگ های مبلمان

رنگ های مبلمان عبارت است از : رنگ گردویی – رنگ سفید – رنگ بژ – رنگهای پتینه کاری – رنگ طلایی – رنگ نسکافه ای – رنگ های ترکیبی که از ترکیب چند رنگ ساخته می شود – رنگ صدفی و….. که امروزه بیشترین کاربرد را رنگ صدفی و رنگ گردویی دارد.

رنگ گردویی را برای فضاهای با متراژ بالا و خانه های مدرن انتخاب میکنند و رنگ های صدفی و روشن جوان پسندتر است.

پلی استر چیست؟

پلی استر موادی بی رنگ است که در ۳ نوع در بازار فعلی موجود است پلی استر و نیم پلی استر و پلی استر مات که برای رنگ های گردویی و خود رنگ معمولا از پلی استر مات استفاده می کنند و برای رنگ هایی که نیاز به براقیت دارند از پلی استر براق و نیم پلی استر استفاده می کنند برای مثال رنگ صدفی نیاز به پلی استر براق دارد.

اپوکسی چیست ؟

اپوکسی نوعی جلا بوده که از پلی استر مقاوم تر است و برای مبلمان کاربرد دارد اما بیشتر تولید کنندگان به دلیل اینکه این نوع رنگ دیرتر از بقیه رنگ ها خشک می شود از پلی استر استفاده می کنند .

زمان برای خشک شدن لایه روی اپوکسی ۱۲ تا ۲۴ ساعت و برای لایه های زیری حدود ۷ روز زمان لازم است .

گروه تولیدی نوژان مبل

اگر قصد خرید مبلمان را دارید و نیاز به راهنمایی دارید می توانید به گروه تولیدی نوژان مبل مراجعه نماید تا از محصولات این شرکت دیدن کنید و راهنمایی کافی برای خرید مبلمان را از کارشناسان فروش دریافت.

انتهای رپرتاژ آگهی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *