آباژور متناسب دکوراسیون خانه

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

آباژور متناسب دکوراسیون خانه

آباژور متناسب دکوراسیون خانه : آباژورها یکی از لوازم روشنایی دکوراتیو در دکوراسیون داخلی به حساب می آید. که علاوه بر روشنایی، نقش موثری در زیبایی فضا دارند. آباژور ها شکل و اندازه ای متفاوت دارند و بسیار متنوع هستند.

آباژور مناسب

استفاده از نورهای غیر مستقیم در خانه مانند استفاده از آباژور به رویایی شدن خانه کمک می کند. آباژورها اندازه پایه مختلفی دارند.

انواع آباژور بر اساس اندازه

• آباژور ایستاده

• آباژور پایه دار

• آباژور رومیزی

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

مناسب با دکوراسیون خانه تان آباژور بخرید

انتخاب آباژور بر اساس سبک دکوراسیون منزل

اگر در دکوراسیون منزل از وسایل مدرن استفاده می کنید، مدل آباژورنیز باید با این سبک متناسب باشد.

اگر دکوراسیون فضای خانه شما سنتی است. از آباژورهای مخروطی و پارچه ای استفاده کنید. در دکوراسیون سنتی از آباژورهای رومیزی استفاده کنید که برای تهیه آن از چوب استفاده شده است.

آباژور استوانه ای

آباژورهای استوانه ای و بلند بهترین انتخاب برای خانه های مدرن است. به فضای نشیمن و ناهارخوری خود با انتخاب یک تا ۲ آباژور بلند جلوه ببخشید.

آباژورهایی که دارای پایه های تک رنگ و ظریف و متالیک با کلاهک های ساده هستند. بعنوان آباژورهای مدرن شناخته میشوند. و آباژورهایی که دارای کلاهک های چین دار و پایه های مجسمه ای و سنگی هستند. بعنوان آباژورهای طرح کلاسیک شناخته میشوند.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

آباژور مناسب سلیقه شما کدام است؟

کاربرد آباژور

اگر از آباژور فقط به عنوان یک وسیله تزیینی استفاده می کنید از آباژورهایی با کلاهک های تیره استفاده کنید. که نور کمی از آنها به بیرون ساتع میشود.

اگر از آباژور بعنوان روشنایی استفاده می کنید آباژورهایی با کلاهک های رنگ روشن را انتخاب کنید. که نور زیادی به بیرون ساتع می کنند.

انتخاب آباژور ها با رنگ متناسب

اگر در دکوراسیون منزل از رنگ های تیره استفاده کرده اید، به نور بیشتری برای محیط نیاز دارید. پس از آباژورهایی با رنگ روشن استفاده کنید.

برای اینکه آباژور یه نقطه ی کانونی و اصلی در فضای شما باشد از رنگ های شاد استفاده کنید. تا این قسمت از خانه به چشم آید و زیبا به نظر برسد.

اگر می خواهید فضایی آرام و ظریف را تجربه کنید از آباژور هایی به رنگ های خنثی استفاده نمایید.

در صورتی که از شیدهای رنگی روی آباژور استفاده می کنید. رنگ هایی که بر میزان نور تاثیر منفی نگذارد را انتخاب نمایید.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

ویژگی های آباژور مناسب منزل

انتخاب آباژور متناسب با هر قسمت از خانه

سبک و مدل آباژور با توجه به اینکه در اتاق نشیمن، اتاق خواب، ورودی و هر فضای دیگه ای قرار می گیرد، متفاوت است .

انتخاب آباژور برای اتاق خواب

آباژورهایی پایه کوتاه و ساده برای اتاق خواب مناسب ترند. بهتر است رنگ آباژور را با رنگ کاغذ دیواری، یا رنگ دیوار، یا رنگ تخت و یا تابلو ست کنید و از دو آباژور در دو طرف تخت استفاده نمایید .

در صورت تمایل می توانید برای اتاق خواب از آباژورهایی که ارتفاع مناسبی داشته باشند، استفاده کنید. تا وقتی روی تخت می نشینید یا روی آن استراحت می کنید. نور آن به صورت مستقیم به چشم شما آسیب نزند.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

آباژور مناسب اتاق خواب

آباژور متناسب دکوراسیون خانه

آباژورهای مناسب برای نشیمن و پذیرایی

آباژورهای پایه کوتاه و آباژورهای پایه بلند برای پذیرایی مناسب هستند. رنگ آباژور را در این قسمت از خانه با رنگ کاغذ دیواری، رنگ پرده و رنگ تابلو هماهنگ کنید.

همیشه آباژورها را در کنج خانه و روی میز عسلی. یا روی کنسول و یا در گوشه بین دو مبل بگذارید. اما دقت نمایید که جای قرار گیری آباژور نباید مانع رفت و آمد شود. جنس، رنگ و فرم آباژور را باید متناسب با جنس مبلمان و رنگ آمیزی آن انتخاب کنید.

آباژور آرک با پایه ی بلند و منحنی شکل برای پذیرایی مناسب است. می توانید این آباژور را در کنار مبلمان قرار دهید تا علاوه بر جنبه ی تزیینی و دکوراتیو. میز جلومبلی یا میز عسلی را روشن کند. پایین بودن سر این آباژور باعث می شود تا نور به خوبی به سمت پایین پخش شود.

آباژور مناسب برای اتاق خواب کودک

برای انتخاب آباژور برای اتاق کودک باید به ایمنی و سلامت آن توجه کنید. و سراغ آباژورهایی که در آن از شیشه یا فلز استفاده نشده بروید. برای اتاق کودک خود از آباژورهای چوبی و تلقی و رنگ های شاد استفاده کنید. توجه نمایید باید سیستم سیم کشی و دسترسی به لامپ و اتصالات آباژور طوری باشد. که امکان دسترسی به آن آسان نباشد تا خطری کودک شما را تهدید نکند.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

انتخاب آباژور مناسب برای اتاق کودک

بهترین آباژور برای فضاهای کوچک

برای بزرگ تر نشان دادن فضای اتاق نشیمن از چند آباژور استفاده کنید. آنها را در هر گوشه ای از اتاق نشیمن که احساس تاریکی و یکنواختی قرار دهید.

آباژور برای دکوراسیون فضای باز

برای بالکن و فضای باز خانه تان هنگام انتخاب آباژور می توانید. به سراغ مدل هایی بروید که با باطری خورشیدی کار می کنند.

بهترین جای قرار دادن آباژور

بهترین مکانها در پذیرایی برای قرار دادن آباژور. کنار مبلمان، کنار میز تلویزیون، کنج اتاق و در کنار میز غذاخوری است. در اتاق خواب معمولا از دو آباژور هم شکل و کوچک روی پاتختی ها استفاده میکنند.

برای قرار دادن آباژور روی میز مدلی را انتخاب کنید که ابعاد آن از میز بزرگتر نباشد. برای قرار دادن آباژور کنار مبل ها یا کنج اتاق نشیمن از آباژورهای ایستاده ی بزرگ استفاده کنید.

رنگ مناسب برای لامپ آباژور

به ترکیب نوری که آباژور می تاباند دقت کنید. رنگ مناسب برای لامپ آباژور، رنگ آفتابی می باشد. اگر نور آباژور برای شما اهمیت دارد. نور سفید را انتخاب کنید. زیرا بیشترین نور را در اختیار شما می گذارد.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

آباژور مناسب منزل من کدام است؟

تعداد آباژور برای هر خانه

تعداد آباژورها بستگی به میزان نوری که دکوراسیون منزل شما را روشن می کند ، دارد.

آباژور را در بخشی از خانه قرار دهید که می خواهید آن را روشن تر نگه دارید. یا توجه را به وسایلی که در آن محدوده قرار داده اید جلب کنید.

برای آباژورهای رومیزی و ایستاده فضایی در نظر بگیرید که بتوانید نور آن ها را به راحتی تنظیم کنید.

اگر وسایلی بر روی زمین قرار داده اید از آباژورهایی که نور را به سمت پایین هدایت می کنند. استفاده نمایید.

از آباژورهایی که نور را به سمت دیوار و رو به بالا هدایت می کنند. برای روشن دیده شدن بخشی از دیوار و دکوراسیون روی دیواراستفاده کنید.

آباژورها و منبع های نور را نزدیک به در قرار دهید. تا راحت ترین دسترسی را به کلید های برق داشته باشید.

انتخاب آباژور مناسب دکور خانه
انتخاب آباژور مناسب دکور خانه

انتخاب آباژور مناسب با دکوراسیون خانه شما

اهمیت وضعیت لوستر

به محل قرار گرفتن لوستر برای تهیه آباژور برای اتاق ناهارخوری دقت کنید. اگر لوستر شما روی میز ناهارخوری قرار دارد و فضای میز را روشن می کند. از یک تا ۲ آباژور ایستاده برای زیبایی بیشتر در زاویه های اتاق ناهارخوری استفاده کنید.

اگر لوستر شما در بخش دیگری از اتاق قرار گرفته. برای متمرکز شدن نور در مرکز میز ناهارخوری از آباژورهای مدرن و منحنی شکل استفاده کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *